Elco (AVX) NOME687M001R0023
Manufacturer :
Elco (AVX)
Mfr. Part # :
NOME687M001R0023
Description
CAP NIOB OXI 680UF 20% 1.8V 2917
Catalog
Niobium Oxide Capacitors
DataSheet
NOME687M001R0023 PDF
Price is not available, please RFQ
NOME687M001R0023 Tech Specifications
  • Series:OxiCap® NOM
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:680 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:1.8 V
  • ESR (Equivalent Series Resistance):23 mOhms
  • Current - Leakage:24.5 µA
  • Dissipation Factor:6%
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2917 (7343 Metric)
  • Manufacturer Size Code:E
  • Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)
  • Features:Low ESR Multi-anode
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package:2917 (7343 Metric)
  • Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)