Elco (AVX) NOJP106M002RWJ
Mfr. Part # :
NOJP106M002RWJ
Description
CAP NIOB OXID 10UF 20% 2.5V 0805
DataSheet
NOJP106M002RWJ PDF
Price is not available, please RFQ
NOJP106M002RWJ Tech Specifications
  • Series:OxiCap® NOJ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:10 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:2.5 V
  • ESR (Equivalent Series Resistance):4.5 Ohms
  • Current - Leakage:1 µA
  • Dissipation Factor:6%
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Manufacturer Size Code:P
  • Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)
  • Features:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
  • Supplier Device Package:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)