Elco (AVX) NOJW336M006RWJ
Mfr. Part # :
NOJW336M006RWJ
Description
CAP NIOB OXID 33UF 20% 6.3V 2312
DataSheet
NOJW336M006RWJ PDF
Price is not available, please RFQ
NOJW336M006RWJ Tech Specifications
  • Series:OxiCap® NOJ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:33 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:6.3 V
  • ESR (Equivalent Series Resistance):500 mOhms
  • Current - Leakage:4 µA
  • Dissipation Factor:6%
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2312 (6032 Metric)
  • Manufacturer Size Code:W
  • Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)
  • Features:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
  • Supplier Device Package:2312 (6032 Metric)
  • Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)