Elco (AVX) NOJT226M004RWJ
Mfr. Part # :
NOJT226M004RWJ
Description
CAP NIOB OXIDE 22UF 20% 4V 1210
DataSheet
NOJT226M004RWJ PDF
Price is not available, please RFQ
NOJT226M004RWJ Tech Specifications
  • Series:OxiCap® NOJ
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:22 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:4 V
  • ESR (Equivalent Series Resistance):1.8 Ohms
  • Current - Leakage:1.8 µA
  • Dissipation Factor:6%
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:1411 (3528 Metric), 1210
  • Manufacturer Size Code:T
  • Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
  • Features:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
  • Supplier Device Package:1210 (3528 Metric)
  • Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)