Elco (AVX) NOJD337M004RWJ
Mfr. Part # :
NOJD337M004RWJ
Description
CAP NIOB OXIDE 330UF 20% 4V 2917
DataSheet
NOJD337M004RWJ PDF
Price is not available, please RFQ
NOJD337M004RWJ Tech Specifications
  • Series:OxiCap® NOJ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:330 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:4 V
  • ESR (Equivalent Series Resistance):300 mOhms
  • Current - Leakage:26.4 µA
  • Dissipation Factor:8%
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2917 (7343 Metric)
  • Manufacturer Size Code:D
  • Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
  • Features:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
  • Supplier Device Package:2917 (7343 Metric)
  • Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)