Elco (AVX) NOJW107M001RWJ
Mfr. Part # :
NOJW107M001RWJ
Description
CAP NIOB OXI 100UF 20% 1.8V 2312
DataSheet
NOJW107M001RWJ PDF
Price is not available, please RFQ
NOJW107M001RWJ Tech Specifications
  • Series:OxiCap® NOJ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:100 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:1.8 V
  • ESR (Equivalent Series Resistance):400 mOhms
  • Current - Leakage:3.6 µA
  • Dissipation Factor:6%
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2312 (6032 Metric)
  • Manufacturer Size Code:W
  • Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)
  • Features:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
  • Supplier Device Package:2312 (6032 Metric)
  • Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)