Elco (AVX) NLJP226M004R4000
Manufacturer :
Elco (AVX)
Mfr. Part # :
NLJP226M004R4000
Description
CAP NIOB OXIDE 22UF 20% 4V 0805
Catalog
Niobium Oxide Capacitors
DataSheet
NLJP226M004R4000 PDF
Price is not available, please RFQ
NLJP226M004R4000 Tech Specifications
  • Series:OxiCap® NLJ
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:22 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:4 V
  • ESR (Equivalent Series Resistance):4 Ohms
  • Current - Leakage:8.8 µA
  • Dissipation Factor:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Manufacturer Size Code:P
  • Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)
  • Features:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
  • Supplier Device Package:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)