Elco (AVX) NOSX107M004R0100
Mfr. Part # :
NOSX107M004R0100
Description
CAP NIOB OXIDE 100UF 20% 4V 2917
DataSheet
NOSX107M004R0100 PDF
Price is not available, please RFQ
NOSX107M004R0100 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:100 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:4 V
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 mOhms
  • Current - Leakage:8 µA
  • Dissipation Factor:6%
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2917 (7343 Metric)
  • Manufacturer Size Code:X
  • Height - Seated (Max):0.067" (1.70mm)
  • Features:Low ESR
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package:2917 (7343 Metric)
  • Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)