Elco (AVX) NOSB226M008R1800V
Manufacturer :
Elco (AVX)
Mfr. Part # :
NOSB226M008R1800V
Description
CAP NIOB OXID 22UF 20% 8V 1210
Catalog
Niobium Oxide Capacitors
DataSheet
NOSB226M008R1800V PDF
Price is not available, please RFQ
NOSB226M008R1800V Tech Specifications
  • Series:OxiCap® NOS
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:22 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:8 V
  • ESR (Equivalent Series Resistance):1.8 Ohms
  • Current - Leakage:2.4 µA
  • Dissipation Factor:10%
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:1411 (3528 Metric), 1210
  • Manufacturer Size Code:B
  • Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)
  • Features:Low ESR
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package:1210 (3528 Metric)
  • Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)