Elco (AVX) NOJE687M002RWJ
Mfr. Part # :
NOJE687M002RWJ
Description
CAP NIOB OXI 680UF 20% 2.5V 2917
DataSheet
NOJE687M002RWJ PDF
Price is not available, please RFQ
NOJE687M002RWJ Tech Specifications
  • Series:OxiCap® NOJ
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:680 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:2.5 V
  • ESR (Equivalent Series Resistance):300 mOhms
  • Current - Leakage:34 µA
  • Dissipation Factor:14%
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2917 (7343 Metric)
  • Manufacturer Size Code:E
  • Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)
  • Features:Low ESR
  • Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
  • Supplier Device Package:2917 (7343 Metric)
  • Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)