Elco (AVX) NOSE227M006R0080
Mfr. Part # :
NOSE227M006R0080
Description
CAP NIOB OXI 220UF 20% 6.3V 2917
DataSheet
NOSE227M006R0080 PDF
Price is not available, please RFQ
NOSE227M006R0080 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:220 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:6.3 V
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 mOhms
  • Current - Leakage:26.4 µA
  • Dissipation Factor:12%
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2917 (7343 Metric)
  • Manufacturer Size Code:E
  • Height - Seated (Max):0.169" (4.30mm)
  • Features:Low ESR
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package:2917 (7343 Metric)
  • Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)