Elco (AVX) NOJB686M001RWJ
Mfr. Part # :
NOJB686M001RWJ
Description
CAP NIOB OXID 68UF 20% 1.8V 1210
DataSheet
NOJB686M001RWJ PDF
Price is not available, please RFQ
NOJB686M001RWJ Tech Specifications
  • Series:OxiCap® NOJ
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:68 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:1.8 V
  • ESR (Equivalent Series Resistance):1.5 Ohms
  • Current - Leakage:2.5 µA
  • Dissipation Factor:6%
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:1411 (3528 Metric), 1210
  • Manufacturer Size Code:B
  • Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)
  • Features:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
  • Supplier Device Package:1210 (3528 Metric)
  • Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)