Elco (AVX) NOSD477M002R0055
Mfr. Part # :
NOSD477M002R0055
Description
CAP NIOB OXI 470UF 20% 2.5V 2917
DataSheet
NOSD477M002R0055 PDF
Price is not available, please RFQ
NOSD477M002R0055 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:470 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:2.5 V
  • ESR (Equivalent Series Resistance):55 mOhms
  • Current - Leakage:23.5 µA
  • Dissipation Factor:10%
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:2917 (7343 Metric)
  • Manufacturer Size Code:D
  • Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
  • Features:Low ESR
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Supplier Device Package:2917 (7343 Metric)
  • Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)