Cornell Dubilier Electronics CMR05F331FODP
Mfr. Part # :
CMR05F331FODP
Description
CAP MICA 330PF 500V RADIAL
DataSheet
CMR05F331FODP PDF
Price is not available, please RFQ
CMR05F331FODP Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:330 pF
  • Tolerance:±1%
  • Voltage - Rated:500 V
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Radial
  • Lead Spacing:0.224" (5.70mm)
  • Features:General Purpose
  • Size / Dimension:0.469" L x 0.209" W (11.90mm x 5.30mm)
  • Height - Seated (Max):0.390" (9.90mm)