Cornell Dubilier Electronics D105F331GO3
Mfr. Part # :
D105F331GO3
Description
CAP MICA 330PF 2% 500V RADIAL
DataSheet
D105F331GO3 PDF
Price is not available, please RFQ
D105F331GO3 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:330 pF
  • Tolerance:±2%
  • Voltage - Rated:500 V
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Radial
  • Lead Spacing:0.142" (3.60mm)
  • Features:General Purpose
  • Size / Dimension:0.390" L x 0.220" W (9.90mm x 5.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.382" (9.70mm)