Cornell Dubilier Electronics CM06FD332FO3
Mfr. Part # :
CM06FD332FO3
Description
CAP MICA 500V
DataSheet
CM06FD332FO3 PDF
Price is not available, please RFQ
CM06FD332FO3 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:3300 pF
  • Tolerance:±1%
  • Voltage - Rated:500 V
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Radial
  • Lead Spacing:0.343" (8.70mm)
  • Features:General Purpose
  • Size / Dimension:0.681" L x 0.291" W (17.30mm x 7.40mm)
  • Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)