Cornell Dubilier Electronics MIN02-002CC100D-F
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Mfr. Part # :
MIN02-002CC100D-F
Description
CAP MICA 10PF 0.5PF 300V SMD
Catalog
Mica and PTFE Capacitors
DataSheet
MIN02-002CC100D-F PDF
Price is not available, please RFQ
MIN02-002CC100D-F Tech Specifications
  • Series:MIN
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Capacitance:10 pF
  • Tolerance:±0.5pF
  • Voltage - Rated:300 V
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:Nonstandard SMD
  • Lead Spacing:-
  • Features:RF, High Frequency
  • Size / Dimension:0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm)