Cornell Dubilier Electronics CD7FA621JO3
Mfr. Part # :
CD7FA621JO3
Description
CAP MICA 620PF 5% 100V RADIAL
DataSheet
CD7FA621JO3 PDF
Price is not available, please RFQ
CD7FA621JO3 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:620 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:100 V
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Radial
  • Lead Spacing:0.173" (4.40mm)
  • Features:General Purpose
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.126" W (7.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.260" (6.60mm)