Cornell Dubilier Electronics CDV30FK681JO3F
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Mfr. Part # :
CDV30FK681JO3F
Description
CAP MICA 680PF 5% 2.5KV RADIAL
Catalog
Mica and PTFE Capacitors
DataSheet
CDV30FK681JO3F PDF
Price is not available, please RFQ
CDV30FK681JO3F Tech Specifications
  • Series:CDV30
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Capacitance:680 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:2.5 kV
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Radial
  • Lead Spacing:0.437" (11.10mm)
  • Features:General Purpose
  • Size / Dimension:0.780" L x 0.272" W (19.81mm x 6.90mm)
  • Height - Seated (Max):0.870" (22.10mm)