Cornell Dubilier Electronics CDV30FF131JO3F
Mfr. Part # :
CDV30FF131JO3F
Description
CAP MICA 130PF 5% 1000V RADIAL
DataSheet
CDV30FF131JO3F PDF
Price is not available, please RFQ
CDV30FF131JO3F Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:130 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:1 kV
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C