Cornell Dubilier Electronics CD16FD132JO3
Mfr. Part # :
CD16FD132JO3
Description
CAP MICA 1300PF 5% 500V RADIAL
DataSheet
CD16FD132JO3 PDF
Price is not available, please RFQ
CD16FD132JO3 Tech Specifications
  • Series:CD16
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1300 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:500 V
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Radial
  • Lead Spacing:0.232" (5.90mm)