Cornell Dubilier Electronics MC12FA201J-F
Mfr. Part # :
MC12FA201J-F
Description
CAP MICA 200PF 5% 100V 1210
DataSheet
MC12FA201J-F PDF
Price is not available, please RFQ
MC12FA201J-F Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:200 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:100 V
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:RF, High Q, Low Loss
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)