Cornell Dubilier Electronics CD4ED680GO3F
Mfr. Part # :
CD4ED680GO3F
Description
CAP MICA 68PF 2% 500V RADIAL
DataSheet
CD4ED680GO3F PDF
Price is not available, please RFQ
CD4ED680GO3F Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:68 pF
  • Tolerance:±2%
  • Voltage - Rated:500 V
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Radial
  • Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
  • Features:RF, High Frequency
  • Size / Dimension:0.291" L x 0.110" W (7.40mm x 2.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.220" (5.60mm)