Cornell Dubilier Electronics CMR03F201GOAM
Mfr. Part # :
CMR03F201GOAM
Description
CAP MICA 200PF 100V RADIAL
DataSheet
CMR03F201GOAM PDF
Price is not available, please RFQ
CMR03F201GOAM Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:200 pF
  • Tolerance:±2%
  • Voltage - Rated:100 V
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Radial
  • Lead Spacing:0.118" (3.00mm)
  • Features:General Purpose
  • Size / Dimension:0.272" L x 0.189" W (6.90mm x 4.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.252" (6.40mm)