Cornell Dubilier Electronics MIN02-002DC300J-F
Mfr. Part # :
MIN02-002DC300J-F
Description
CAP MICA 30PF 5% 300V SMD
DataSheet
MIN02-002DC300J-F PDF
Price is not available, please RFQ
MIN02-002DC300J-F Tech Specifications
  • Series:MIN
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Capacitance:30 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:300 V
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
  • Features:RF, High Frequency
  • Size / Dimension:0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm)