Cornell Dubilier Electronics CMR07F133JODM
Mfr. Part # :
CMR07F133JODM
Description
CAP MICA 13000PF 500V RADIAL
DataSheet
CMR07F133JODM PDF
Price is not available, please RFQ
CMR07F133JODM Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.013 µF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:500 V
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Radial
  • Lead Spacing:0.425" (10.80mm)
  • Features:General Purpose
  • Size / Dimension:0.811" L x 0.370" W (20.60mm x 9.40mm)
  • Height - Seated (Max):0.890" (22.60mm)