Cornell Dubilier Electronics MIN02-002EC700J-TF
Mfr. Part # :
MIN02-002EC700J-TF
Description
CAP MICA 70PF 5% 300V SMD
DataSheet
MIN02-002EC700J-TF PDF
Price is not available, please RFQ
MIN02-002EC700J-TF Tech Specifications
  • Series:MIN
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:70 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:300 V
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
  • Features:RF, High Frequency
  • Size / Dimension:0.218" L x 0.400" W (5.54mm x 10.16mm)