Cornell Dubilier Electronics MCM01-010EF680J-F
Mfr. Part # :
MCM01-010EF680J-F
Description
CAP MICA 68PF 5% 1KV SMD
DataSheet
MCM01-010EF680J-F PDF
Price is not available, please RFQ
MCM01-010EF680J-F Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:68 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:1 kV
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
  • Features:RF, High Frequency
  • Size / Dimension:0.500" L x 0.400" W (12.70mm x 10.16mm)