Cornell Dubilier Electronics CD6ED220JO3
Mfr. Part # :
CD6ED220JO3
Description
CAP MICA 22PF 5% 500V RADIAL
DataSheet
CD6ED220JO3 PDF
Price is not available, please RFQ
CD6ED220JO3 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:22 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:500 V
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Radial
  • Lead Spacing:0.173" (4.40mm)
  • Features:General Purpose
  • Size / Dimension:0.276" L x 0.094" W (7.00mm x 2.40mm)
  • Height - Seated (Max):0.173" (4.40mm)