Cornell Dubilier Electronics CMR06F332JODM
Mfr. Part # :
CMR06F332JODM
Description
CAP MICA 3300PF 500V RADIAL
DataSheet
CMR06F332JODM PDF
Price is not available, please RFQ
CMR06F332JODM Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:3300 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:500 V
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Radial
  • Lead Spacing:0.350" (8.90mm)
  • Features:General Purpose
  • Size / Dimension:0.681" L x 0.291" W (17.30mm x 7.40mm)
  • Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)