Cornell Dubilier Electronics CMR06F681FODM
Mfr. Part # :
CMR06F681FODM
Description
CAP MICA 680PF 500V RADIAL
DataSheet
CMR06F681FODM PDF
Price is not available, please RFQ
CMR06F681FODM Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:680 pF
  • Tolerance:±1%
  • Voltage - Rated:500 V
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Radial
  • Lead Spacing:0.350" (8.90mm)
  • Features:General Purpose
  • Size / Dimension:0.650" L x 0.209" W (16.50mm x 5.30mm)
  • Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)