Cornell Dubilier Electronics CMR06F911GODP
Mfr. Part # :
CMR06F911GODP
Description
CAP MICA 910PF 500V RADIAL
DataSheet
CMR06F911GODP PDF
Price is not available, please RFQ
CMR06F911GODP Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:910 pF
  • Tolerance:±2%
  • Voltage - Rated:500 V
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C