Cornell Dubilier Electronics MCM01-002ED201J-F
Mfr. Part # :
MCM01-002ED201J-F
Description
CAP MICA 200PF 5% 500V SMD
DataSheet
MCM01-002ED201J-F PDF
Price is not available, please RFQ
MCM01-002ED201J-F Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:200 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:500 V
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 200°C