Cornell Dubilier Electronics CMR04F181JODM
Mfr. Part # :
CMR04F181JODM
Description
CAP MICA 180PF 500V RADIAL
DataSheet
CMR04F181JODM PDF
Price is not available, please RFQ
CMR04F181JODM Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:180 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:500 V
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Radial
  • Lead Spacing:0.150" (3.80mm)
  • Features:General Purpose
  • Size / Dimension:0.382" L x 0.209" W (9.70mm x 5.30mm)
  • Height - Seated (Max):0.370" (9.40mm)