Cornell Dubilier Electronics CMR07F203FODR
Mfr. Part # :
CMR07F203FODR
Description
CAP MICA 20000PF 500V RADIAL
DataSheet
CMR07F203FODR PDF
Price is not available, please RFQ
CMR07F203FODR Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.02 µF
  • Tolerance:±1%
  • Voltage - Rated:500 V
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C