Cornell Dubilier Electronics CD15FC681JO3F
Mfr. Part # :
CD15FC681JO3F
Description
CAP MICA 680PF 5% 300V RADIAL
DataSheet
CD15FC681JO3F PDF
Price is not available, please RFQ
CD15FC681JO3F Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:680 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:300 V
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Radial
  • Lead Spacing:0.232" (5.90mm)
  • Features:General Purpose
  • Size / Dimension:0.469" L x 0.209" W (11.90mm x 5.30mm)
  • Height - Seated (Max):0.390" (9.90mm)