Cornell Dubilier Electronics CMR03C4R5DOCP
Mfr. Part # :
CMR03C4R5DOCP
Description
CAP MICA 4.5PF 300V RADIAL
DataSheet
CMR03C4R5DOCP PDF
Price is not available, please RFQ
CMR03C4R5DOCP Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:4.5 pF
  • Tolerance:±0.5pF
  • Voltage - Rated:300 V
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Radial
  • Lead Spacing:0.118" (3.00mm)
  • Features:General Purpose
  • Size / Dimension:0.272" L x 0.110" W (6.90mm x 2.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.189" (4.80mm)