Cornell Dubilier Electronics MCM01-009DD330J-F
Mfr. Part # :
MCM01-009DD330J-F
Description
CAP MICA 33PF 5% 500V SMD
DataSheet
MCM01-009DD330J-F PDF
Price is not available, please RFQ
MCM01-009DD330J-F Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:33 pF
  • Tolerance:±5%
  • Voltage - Rated:500 V
  • Dielectric Material:Mica
  • Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
  • Features:RF, High Frequency
  • Size / Dimension:0.460" L x 0.400" W (11.68mm x 10.16mm)