SURGE CMPPAC310V824K15S5
Mfr. Part # :
CMPPAC310V824K15S5
Description
CAP FILM 0.82UF 310VAC RADIAL
DataSheet
CMPPAC310V824K15S5 PDF
Price is not available, please RFQ
CMPPAC310V824K15S5 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.82 µF
  • Tolerance:-
  • Voltage Rating - AC:310V
  • ESR (Equivalent Series Resistance):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Radial
  • Size / Dimension:0.709" L x 0.394" W (18.00mm x 10.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.689" (17.50mm)
  • Termination:PC Pins
  • Lead Spacing:0.591" (15.00mm)