SURGE CMPPAC310V224K10S6
Mfr. Part # :
CMPPAC310V224K10S6
Description
CAP FILM 0.22UF 310VAC RADIAL
DataSheet
CMPPAC310V224K10S6 PDF
Price is not available, please RFQ
CMPPAC310V224K10S6 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.22 µF
  • Tolerance:-
  • Voltage Rating - AC:310V
  • ESR (Equivalent Series Resistance):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Radial
  • Size / Dimension:0.512" L x 0.315" W (13.00mm x 8.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)
  • Termination:PC Pins
  • Lead Spacing:0.394" (10.00mm)