SURGE CMPPAC310V334K22.5S8
Mfr. Part # :
CMPPAC310V334K22.5S8
Description
CAP FILM 0.33UF 310VAC RADIAL
DataSheet
CMPPAC310V334K22.5S8 PDF
Price is not available, please RFQ
CMPPAC310V334K22.5S8 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.33 µF
  • Tolerance:-
  • Voltage Rating - AC:310V
  • ESR (Equivalent Series Resistance):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Radial
  • Size / Dimension:1.024" L x 0.571" W (26.00mm x 14.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.335" (8.50mm)
  • Termination:PC Pins
  • Lead Spacing:0.886" (22.50mm)