SURGE CMPPAC310V104K10S6
Manufacturer :
SURGE
Mfr. Part # :
CMPPAC310V104K10S6
Description
CAP FILM 0.1UF 310VAC RADIAL
Catalog
Film Capacitors
DataSheet
CMPPAC310V104K10S6 PDF
Price is not available, please RFQ
CMPPAC310V104K10S6 Tech Specifications
  • Series:CMPP
  • Package:Bag
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.1 µF
  • Tolerance:-
  • Voltage Rating - AC:310V
  • Voltage Rating - DC:-
  • Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
  • ESR (Equivalent Series Resistance):-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Radial
  • Size / Dimension:0.512" L x 0.276" W (13.00mm x 7.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)
  • Termination:PC Pins
  • Lead Spacing:0.394" (10.00mm)