Holy Stone Enterprise C1812X472K202T
Mfr. Part # :
C1812X472K202T
Description
CAP CER 4700PF 2KV X7R 1812
DataSheet
C1812X472K202T PDF
Price is not available, please RFQ
C1812X472K202T Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:4700 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:2000V (2kV)
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:High Voltage
  • Ratings:-
  • Applications:SMPS Filtering
  • Package / Case:1812 (4532 Metric)
  • Size / Dimension:0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.118" (3.00mm)