Holy Stone Enterprise C2220X106K101TX
Manufacturer :
Holy Stone Enterprise
Mfr. Part # :
C2220X106K101TX
Description
CAP CER 10UF 100V X7R 2220
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C2220X106K101TX PDF
Price is not available, please RFQ
C2220X106K101TX Tech Specifications
  • Series:MCV
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:10 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:100V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:Soft Termination
  • Ratings:-
  • Applications:SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:2220 (5750 Metric)
  • Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.118" (3.00mm)