Holy Stone Enterprise C1808X103K102T
Mfr. Part # :
C1808X103K102T
Description
CAP CER ..01UF 1KV X7R 1808
DataSheet
C1808X103K102T PDF
Price is not available, please RFQ
C1808X103K102T Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Capacitance:10000 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:1000V (1kV)
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:High Voltage
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1808 (4520 Metric)
  • Size / Dimension:0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.087" (2.20mm)