Holy Stone Enterprise C1210X106K050T
Mfr. Part # :
C1210X106K050T
Description
CAP CER 10UF 50V X7R 1210
DataSheet
C1210X106K050T PDF
Price is not available, please RFQ
C1210X106K050T Tech Specifications
  • Series:HCC
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:10 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:SMPS Filtering
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.087" (2.20mm)