Holy Stone Enterprise C1210B226M025T
Manufacturer :
Holy Stone Enterprise
Mfr. Part # :
C1210B226M025T
Description
CAP CER 22UF 25V X5R 1210
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C1210B226M025T PDF
Price is not available, please RFQ
C1210B226M025T Tech Specifications
  • Series:HCC
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:22 µF
  • Tolerance:±20%
  • Voltage - Rated:25V
  • Temperature Coefficient:X5R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:SMPS Filtering
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.102" (2.60mm)