Holy Stone Enterprise C1210X102K202T
Mfr. Part # :
C1210X102K202T
Description
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1210
DataSheet
C1210X102K202T PDF
Price is not available, please RFQ
C1210X102K202T Tech Specifications
  • Series:MVC
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:1000 pF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:2000V (2kV)
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:-
  • Ratings:-
  • Applications:SMPS Filtering
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)