Holy Stone Enterprise C1812X104K501TX
Mfr. Part # :
C1812X104K501TX
Description
CAP CER .1UF 500V X7R 1812
DataSheet
C1812X104K501TX PDF
Price is not available, please RFQ
C1812X104K501TX Tech Specifications
  • Series:MCV
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Capacitance:0.1 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:500V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:Soft Termination
  • Ratings:-
  • Applications:SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
  • Package / Case:1812 (4532 Metric)
  • Size / Dimension:0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.071" (1.80mm)