Samsung Electro-Mechanics CL21B223KB65PNC
Manufacturer :
Samsung Electro-Mechanics
Mfr. Part # :
CL21B223KB65PNC
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CL21B223KB65PNC PDF
Price is not available, please RFQ
CL21B223KB65PNC Tech Specifications
  • Series:CL
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Discontinued at Digi-Key
  • Capacitance:0.022 µF
  • Tolerance:±10%
  • Voltage - Rated:50V
  • Temperature Coefficient:X7R
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Features:Open Mode
  • Ratings:AEC-Q200
  • Applications:Automotive
  • Failure Rate:-
  • Mounting Type:Surface Mount, MLCC
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):-
  • Thickness (Max):0.028" (0.70mm)